frezowanie kominów
Kompleksowe usługi kominiarskie i kominowe
Jakieś wątpliwości? Zadzwoń!
692 936 076

Uszczelnianie kominów

Uszczelnianie kominów, to nic innego jak czynności naprawcze, polegające na przywróceniu jego pełnej sprawności – szczelności oraz prawidłowego odprowadzania dymu i właściwego ciągu. Aby uzupełnić powstałe szczeliny, pęknięcia i ubytki stosuje się kilka niezawodnych metod, z których każda posiada swoje zalety, oraz różni się zróżnicowaną trwałością. Uszczelnienie przewodu kominowego powinno się zlecić profesjonalnej firmie, która posiada odpowiednią wiedzę, doświadczenie, także narzędzia, niezbędne do prawidłowej i trwałej naprawy komina.

Niszczenie przewodu kominowego jest procesem naturalnym, który dotknie każdy komin prędzej lub później. Trudne warunki jakie panują w jego wnętrzu, czyli gwałtowne zmiany temperatury, a także duża rola warunków atmosferycznych, jak np. opady deszczu dostające się do komina mogą doprowadzić do pojawienia się pęknięć, co prowadzi do jego nieszczelności. W przypadku takiej sytuacji niezbędne będzie jego uszczelnienie.

Uszczelnianie kominów – dlaczego jest takie ważne?

Uszczelnianie kominów to jedna z najważniejszych czynności, jaka powinna być wykonywana w celu zachowania jego prawidłowego funkcjonowania. Zadaniem przewodów kominowych jest odprowadzanie spalin, czyli gazów jakie powstają w wyniku spalania. W związku z tym jedną z najważniejszych cech kominów jest ich szczelność. Jej brak niesie ze sobą wiele nieprzyjemnych konsekwencji. Może to być utrata ciągu, co przekłada się na utrudnione spalanie paliwa, a w efekcie do zdecydowanie mniejszej wydajności ogrzewania. Jednakże jedną z najgroźniejszych jest przedostawanie się dymu do pomieszczeń mieszkalnych. Może to doprowadzić do tragedii, dlatego jeżeli któryś z domowników poczuje w mieszkaniu nieprzyjemny zapach, należy natychmiast zgłosić to profesjonalnemu kominiarzowi, który przeprowadzi oględziny stanu technicznego przewodu kominowego.

Uszczelnianie komina – Wrocław

Toksyczne substancje uboczne procesu spalania, oddziałujące na ściany przewodu kominowego, a także wilgoć to główne przyczyny erozji komina. W przypadku pojawienia się niebezpiecznych ubytków na jego powierzchni oraz utraty szczelności należy jak najszybciej wykonać uszczelnianie komina. Wrocław i okoliczne miejscowości to obszar, na którym często jesteśmy wzywani do przeprowadzenia zabiegów uszczelniających w obrębie eksploatowanych kominów, w tym również bardzo starych. Dzięki odpowiedniemu zapleczu technicznemu podejmujemy się realizacji nawet skomplikowanych robót, mających na celu przywrócenie nienagannego stanu przewodom spalinowym, dymowym oraz wentylacyjnym. Zapraszamy do skorzystania z naszych profesjonalnych usług!

Komu powierzyć uszczelnianie kominów?

Uszczelnianie kominów wymaga odpowiedniej wiedzy i technicznego przygotowania, dlatego wykonanie tego typu robót należy powierzyć profesjonalnej firmie. Nasi wykwalifikowani pracownicy mają odpowiednie umiejętności i doświadczenie w zakresie uszczelniania, w tym szlamowania kominów. Dysponujemy specjalistycznym sprzętem oraz certyfikowanymi środkami, za pomocą których usuwamy nieszczelności przewodów kominowych. Z należytą starannością realizujemy nasze usługi, aby zapewnić Państwu bezpieczne korzystanie z systemów grzewczych!

Metody uszczelniania kominów – czym się charakteryzują?

Wyróżnia się kilka metod, wykorzystywanych do uszczelniania przewodów kominowych. Ich zastosowanie zależy przede wszystkim od skali zniszczeń przewodu kominowego oraz budowy komina. Czynnikiem determinującym do wyboru rodzaju uszczelnienia komina są także wymagania klienta oraz środki, jakie może on przeznaczyć na naprawę – każda z metod charakteryzuje się zróżnicowaną trwałością, a co za tym idzie również ceną. Często stosowaną metodą usuwania nieszczelności jest szlamowanie kominów, które wykonujemy za pomocą atestowanych produktów. Innym sposobem usuwania nieszczelności jest specjalistyczna obróbka wewnętrznych ścian komina za pomocą frezarki. Najtrwalszym rozwiązaniem, zapewniającym szczelność komina jest instalacja w jego wnętrzu odpowiedniego wkładu.

YWRkPTgwMHg4MDB4ZmZmZmZm_src_103811-skd_schiedel masa uszczelniająca SKD

Uszczelnianie kominów dla Ciebie

Przedstawione metody to jedne z najpopularniejszych i najefektywniejszych sposobów uszczelniania kominów, a jednocześnie korzystne finansowo oraz nie naruszające konstrukcji komina. Wybór właściwej metody określi profesjonalny kominiarz podczas zleconego przeglądu. Zapraszamy do współpracy.

Oferujemy uszczelnianie kominów w woj. dolnośląskim, woj. wielkopolskim, woj. śląskim, często pracujemy w miastach takich jak: Wrocław, Wałbrzych, Legnica, Jelenia Góra, Lubin, Głogów, Świdnica, Bolesławiec, Oleśnica, Oława, Zgorzelec, Ostrów Wielkopolski, Zielona Góra, Poznań, Wałbrzych, Nysa, Opole, Sieradz, Katowice, Częstochowa, Łódź, Konin, Kalisz, Kępno, Głogów, Kluczbork.

Aby określić stan nieszczelności i sprawdzić jakie sposoby naprawcze będą odpowiednie dla naszego komin, należy najpierw zlecić przegląd kominiarski.

 


Cena uszczelniania od
180 zł
metr bieżący

uszczelnianie kominów

Tomasz Czarnik
mistrz kominiarski