frezowanie kominów
Kompleksowe usługi kominiarskie i kominowe
Jakieś wątpliwości? Zadzwoń!
692 936 076

Wentylacja wnętrz

Komfortowe warunki w pomieszczeniach uzyskuje się dzięki efektywnej wymianie powietrza, którą może zapewnić wentylacja wnętrz. Specjalizujemy się w montażu skutecznych systemów wentylacji pomieszczeń, które wykorzystują wspomagane sposoby wymiany powietrza. Zakładamy m.in. nowoczesną wentylację Vilpe. Zapewniamy w tym zakresie fachowe doradztwo oraz dobór odpowiednich urządzeń i akcesoriów wentylacyjnych. W przypadku dodatkowych pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji!

Systemy wentylacji nawiewnych

Systemy wentylacji nawiewnych pozwalają utrzymać temperaturę i wilgotność powietrza na odpowiednim poziomie. Naturalne systemy wentylacji pomieszczeń nie zawsze są wystarczające, a w starych budynkach czasem po prostu ich brak. Wentylacja grawitacyjna zależna jest od panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych, dlatego bywa zawodna. Wentylacja nawiewna zapewnia efektywne wietrzenie wnętrz. Zasysa powietrze z zewnątrz i w mechaniczny sposób wtłacza je do wnętrza budynku, zachowując jego odpowiednią cyrkulację.

Wentylacja mechaniczna

Wentylacja mechaniczna jest skutecznym, wspomaganym przez wentylatory sposobem wymiany powietrza. Główną zaletą wentylacji mechanicznej jest to, że zapewnia ona stały przepływ powietrza w całym budynku, niezależnie od istniejących w nim rozwiązań konstrukcyjnych. Dzięki zastosowanym urządzeniom powietrze wprowadzane jest w ruch w sposób mechaniczny. System wentylacji mechanicznej jest odpowiedzialny za utrzymanie pożądanych parametrów powietrza, a jego sprawne działanie może przyczynić się do obniżenia kosztów energii.