frezowanie kominów
Kompleksowe usługi kominiarskie i kominowe
Jakieś wątpliwości? Zadzwoń!
692 936 076

Gdzie można wykorzystać elastyczne wkłady kominowe?

Łatwość montażu i znakomite właściwości plastyczne – to tylko niektóre z zalet elastycznych wkładów kominowych. Te nowoczesne elementy znajdują zastosowanie nawet w najbardziej wymagających przypadkach, gdzie standardowe wkłady raczej nie zdałyby egzaminu lub ich instalacja wymagałaby szeroko zakrojonych działań, takich jak rozkuwanie ścian.

Właściwości elastycznych wkładów kominowych

Jedną z właściwości elastycznych wkładów kominowych jest ich plastyczność. Wynika ona ze specyficznego sposobu konstrukcji – na całej powierzchni rur obecne są fałdy. Dzięki karbowanej powierzchni wkłady mogą być dowolnie wyginane, choć ich średnica nie ulega zmianie w żadnym miejscu. Elastyczne wkłady kominowe można więc zastosować, jeśli przewód zmienia swój kierunek, cechuje się licznymi zakrzywieniami czy odchyleniami. Taką sytuację często można spotkać w przypadku starego budownictwa.

Nasza firma specjalizuje się w montażu elastycznych wkładów kominowych w Opolu i pobliskich miejscowościach – stosujemy produkty z taśm kwasoodpornych. Wynika z tego kolejna zaleta elastycznych wkładów – doskonale pełnią swoją funkcję ochronną, zapobiegając degradacji ścian komina, do której mogłoby dojść wskutek kontaktu ze spalinami.

Czy elastyczny wkład kominowy można zainstalować w nowych budynkach?

Na uwagę zasługuje uniwersalność elastycznych wkładów kominowych – dostępne są w bardzo szerokim zakresie średnic: od 80 do 300 mm. Chociaż zazwyczaj stosuje się je w instalacjach grzewczych w starym budownictwie, mogą być instalowane również w nowych domach. Ze względu na dobrą sztywność używa się ich też do konstrukcji kominów wolnostojących.

Elastyczne wkłady kominowe wykorzystuje się do wszystkich kotłów grzewczych zasilanych:

  • drewnem,
  • węglem kamiennym,
  • gazem ziemnym,
  • ropą naftową,
  • ekogroszkiem.