frezowanie kominów
Kompleksowe usługi kominiarskie i kominowe
Jakieś wątpliwości? Zadzwoń!
692 936 076

Kominiarz Zielona Góra

Dawniej łapanie się za guzik na widok kominiarza symbolizowało szczęście dla tego gospodarstwa, któremu udało się ściągnąć profesjonalistę w czarnym ubiorze do swojego domostwa. W naszym zakładzie pragniemy przywrócić to znaczenie, a jednocześnie chcemy zasłużyć na Państwa zaufanie i zapewnić bezpieczeństwo we własnym domu.

Firma kominiarska – połączenie tradycji i nowoczesności

Na rynku usług kamieniarskich działamy od wielu lat. Nasze przedsiębiorstwo chętnie sięga do tradycji, ale szczyci się niezwykle nowoczesnym podejściem do wykonywanej pracy.

Świadczymy usługi kominiarskie w Zielonej Górze, a także na terenie całego kraju i również poza jego granicami.

Nasza specjalność to:

PAMIĘTAJ! Zgodnie z art. 62 ust. 1 pkt. 1 c, ustawa Prawo Budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. (Dz.U. z 2010r nr 243, poz. 1623 z późniejszymi zmianami) obiekty budowlane w okresie użytkowania muszą zostać poddawane przez właściciela lub zarządcę okresowej kontroli raz na 12 miesięcy. Należy regularnie sprawdzać stan techniczny instalacji gazowych i przewodów kominowych, aby wyeliminować potencjalne awarie lub uszkodzenia mogące stanowić zagrożenie dla mieszkańców budynku.

Usługi kominiarskie Zielona Góra

Sprawny system kominowy to nie tylko spokojna głowa, ale także duża oszczędność pieniędzy.

Aby utrzymać komin w należytym stanie, należy regularnie przeprowadzać przeglądy kominiarskie. Jeśli specjalista zwraca także naszą uwagę na kiepski stan przewodu wtedy najczęściej potrzebny jest generalny remont.

Dlaczego pojawiają się uszkodzenia w kominie? Mogą być one efektem palenia nieodpowiednich materiałów albo braku regularnego czyszczenia. Warto natomiast pamiętać, że jakiekolwiek zaniedbania w tej kwestii prowadzą do sukcesywnego narastania warstw sadzy przez co dochodzi do znacznego zmniejszania objętości przewodu kominowego. Skutki są łatwe do przewidzenia – zmniejsza się ciąg, a rośnie zużycie paliwa.

Specjaliści zalecają  w tej sytuacji przebudowę górnej części komina, która najbardziej jest narażona na działanie spalin. Niemniej skutecznym rozwiązaniem jest montaż wkładu żaroodpornego, który wymaga jednak pewnego przygotowania w postaci frezowania powierzchni wlotu kominowego.

Kominiarz Zielona Góra – zaprasza do współpracy

Sprawny system kominowy to gwarantuje domownikom bezpieczeństwo i pozwala ograniczyć wydatki na paliwo.

Interesują Cię profesjonalne usługi kominiarskie? Zielona Góra oraz jej okolice to nasz teren. Zachęcamy zatem do kontaktu. Współpracujemy zarówno z klientami prywatnymi, jak i z urzędami gminy, starostwami, ze spółdzielniami mieszkaniowymi, a także z nadzorami budowlanymi i z gazowniami.

Pamiętaj, że każda niesprawność systemu kominowego to potencjalne zagrożenie dla ludzkiego zdrowia, a nawet życia. Jeśli szukasz kogoś, kto zbada sprawność instalacji grzewczej w mieście Zielona Góra, kominiarz z bogatym doświadczeniem oferuje usługi kominiarskie w konkurencyjnych cenach.