frezowanie kominów
Kompleksowe usługi kominiarskie i kominowe
Jakieś wątpliwości? Zadzwoń!
692 936 076

Kominiarz Wałbrzych

Jakakolwiek niesprawność systemu kominowego zawsze oznacza potencjalne zagrożenie dla ludzkiego zdrowia, a nawet życia. Sprawdź jak zapewnić sprawność instalacji w mieście Wałbrzych. Kominiarz z doświadczeniem wyjaśni wszelkie nurtujące Cię kwestie i zadba o bezpieczeństwo Twojej rodziny.

Wałbrzych – kominiarz potrzebny od zaraz

Sprawny system kominowy to spokojna głowa i spora oszczędność pieniędzy. Pamiętaj o tym, zanim będzie za późno.

Aby utrzymać komin w dobrym stanie, potrzebne są regularne przeglądy kominiarskie. Jeśli specjalista zwraca uwagę na kiepski stan przewodu, wówczas zazwyczaj niezbędny jest remont.

Uszkodzenia w kominie mogą być spowodowane przez wiele różnych czynników, takich jak choćby palenie nieodpowiednich materiałów czy brak regularnego oczyszczania. Wszelkie zaniedbania w tym temacie prowadzą do sukcesywnego narastania warstw sadzy i zmniejszania się objętości przewodu. Ostatecznie dochodzi do mniejszego ciągu i w efekcie zwiększa się zużycie paliwa.

W takiej sytuacji nasi specjaliści zalecają przebudowę górnej części komina, która w największym stopniu jest narażona na szkodliwe działanie spalin. Równie dobrym rozwiązaniem jest montaż wkładu żaroodpornego, który musi być jednak poprzedzony frezowaniem powierzchni wlotu kominowego.

Frezowanie kominów – Wałbrzych i okolice

Ta nowoczesna technologia polega na rozwierceniu przewodu kominowego w taki sposób, aby zwiększyć jego średnicę.

Frezowanie jest także niezbędne podczas wymiany starego pieca na paliwo stałe, do którego doprowadzony przewód ma zbyt małą średnicę. Nowoczesne piece na olej lub gaz zazwyczaj dużego otworu. Jeśli piec zostanie wymieniony, ale przewód będzie zbyt wąski, wówczas może dojść do gromadzenia się sadzy, zadymiania i osmalania pieca. Taka sytuacja jest bardzo niebezpieczna, grozi bowiem pożarem w wyniku zapalenia się nadmiaru sadzy.

Usługę frezowania może wykonać tylko profesjonalny kominiarz. Wałbrzych i okolice to nasz rejon, dlatego sprawdź dokładną ofertę! Umów się na pomiar lub zadzwoń i podaj jak najwięcej szczegółów, dzięki którym stworzymy kosztorys niezbędnych prac.

Dlaczego powinieneś wybrać naszą firmę kominiarską?

Jesteśmy przedsiębiorstwem z dużymi tradycjami, lecz o nowoczesnym podejściu do wykonywanych usług. Na rynku działamy nieprzerwanie od wielu lat oferując wyjątkowo szeroki zakres usług w mieście Wałbrzych. Kominiarz wykona dla Ciebie takie prace jak:

  • frezowanie kominów,
  • uszczelnianie kominów,
  • szlamowanie kominów,
  • naprawa kominów,
  • montaż kominów i wiele innych.

Jednocześnie dostarczamy ekspertyzy, prowadzimy dozór, a także roczne kontrole wentylacji mechanicznych i gazowych.

Choć siedziba naszej firmy znajduje się we Wrocławiu, usługi kominiarskie świadczymy na terenie całej Polski, a także poza granicami kraju. Do każdego problemu podchodzimy indywidualnie i ze zrozumieniem. Współpracując z nami masz pewność, że otrzymujesz dedykowaną usługę, wykonaną przez fachowców i gwarancję najlepszej ceny w mieście Wałbrzych. Kominiarz zaprasza!