frezowanie kominów
Kompleksowe usługi kominiarskie i kominowe
Jakieś wątpliwości? Zadzwoń!
692 936 076

Kominiarz Legnica

Komin to jeden z najważniejszych elementów całego budynku. Wraz z upływem czasu lub pod wpływem niewłaściwego sposobu ogrzewania, może dojść do jego uszkodzenia, co stanowi bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców. Zanim będzie za późno,  zdecyduj się na frezowanie komina.

Legnica – kominiarz do zadań specjalnych

Regularne przeglądy są niezbędne do tego, aby utrzymać komin w dobrym stanie na długie lata. Kiepski stan przewodu kominowego niemal zawsze wskazuje na potrzebę wykonania gruntownego remontu. Kiedy tak naprawdę niezbędne jest frezowanie komina?

Istnieje kilka czynników wywołujących uszkodzenia w kominie. Specjaliści wymieniają zazwyczaj takie kwestie jak:

  • palenie materiałów nie przystosowanych do danego pieca
  • spore zaniedbania w kwestii czyszczenia.

W kominie narasta wtedy warstwa sadzy, która prowadzi do znacznego zmniejszania światła przewodu. Ostatecznie mniejszy jest też sam ciąg i tym samym rośnie codzienne zużycie paliwa.

W takiej sytuacji z pomocą przychodzi kominiarz z Legnicy. Fachowiec może wówczas zalecić przebudowę górnej części komina narażonej na szkodliwe działanie spalin albo montaż wkładu żaroodpornego poprzedzony frezowaniem powierzchni wlotu kominowego.

Frezowanie kominów – Legnica i okolice

Budowa nowego komina w istniejącym już budynku jest bardzo czasochłonna i przede wszystkim kosztowna. Wymaga demontażu i dużych nakładów pracy związanych z usuwaniem gruzu po zakończeniu prac.

Frezowanie komina to znacznie korzystniejsze rozwiązanie, zarówno pod względem logistycznym, jak i finansowym, polega bowiem na rozwierceniu przewodu kominowego w celu powiększenia jego średnicy.

Twój dom znajduje się w mieście Legnica? Kominiarz z dużym doświadczeniem wykona na zlecenie frezowanie komina. Umów się na pomiar, aby otrzymać zakres i kosztorys niezbędnych prac.

Kiedy jeszcze potrzebne jest frezowanie kominów?

Nowoczesne urządzenia grzewcze, gazowe i olejowe, wymagają zazwyczaj dużego otworu otworu. Wymiana starego pieca przy zbyt zachowaniu zbyt wąskiego przewodu kominowego to droga na skróty do częstego zadymienia pomieszczeń, odkładania się sadzy i osmalania pieca. To bardzo niebezpieczna sytuacja, która grozi pożarem.

Wykonamy dla Ciebie w Legnicy i okolicy takie usługi jak: 

  • frezowanie kominów,
  • uszczelnianie kominów,
  • szlamowanie kominów,
  • naprawa kominów,
  • montaż kominów i wiele innych.

Firma kamieniarska z tradycjami – wybierz fachowców

Na rynku funkcjonuje wiele firm kamieniarskich. Dlaczego warto wybrać naszą?

Od wielu lat działamy na dobrze ugruntowanej pozycji popartej rekomendacjami naszych klientów zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Szczycimy się doświadczonym personelem,  nowoczesnym podejściem do wykonywanych usług i atrakcyjnymi cenami. Gwarantujemy szeroki wachlarz usług w mieście Legnica. Kominiarz wykona takie prace jak frezowanie kominów, uszczelnianie, szlamowanie, naprawę kominów, montaż kominów i wiele innych.

Posiadamy także uprawnienia do wydawania ekspertyz. Prowadzimy dozór oraz roczne kontrole wentylacji mechanicznych i gazowych. Nasze usługi wykonujemy zawsze na czas, a do każdego problemu podchodzimy w sposób indywidualny.

Łącząc wiedzę, kwalifikacje zawodowe oraz nowoczesne zaplecze techniczne, dbamy o najwyższą jakość wykonywanych usług w takich miastach jak Legnica. Kominiarz, który zrozumie Twoje potrzeby zaprasza do kontaktu!