frezowanie kominów
Kompleksowe usługi kominiarskie i kominowe
Jakieś wątpliwości? Zadzwoń!
692 936 076

Kominiarz Katowice

Każda niesprawność systemu kominowego może stanowić zagrożenie dla ludzkiego zdrowia i życia. Zapewnij sprawność instalacji w swoim domu! Jeśli mieszkasz w mieście Katowice, kominiarz z dużą wiedzą i doświadczeniem pomoże zadbać o bezpieczeństwo w Twojej firmie lub w gospodarstwie domowym/

Katowice – kominiarz o wysokich kwalifikacjach

Czy wiesz, że sprawny system kominowy to nie tylko spokojna głowa, ale także oddech dla domowego budżetu? Jeśli chcesz utrzymać komin w należytym stanie, zadbaj o regularne przeglądy kominiarskie. Tylko specjalista może poprawnie ocenić stan przewodu oraz zalecić odpowiednie działania naprawcze.

Jakie czynniki prowadzą do uszkodzeń w kominie?

Istnieje wiele przyczyn niesprawnej instalacji grzewczej, jednak do najczęściej spotykanych należy palenie niewłaściwych materiałów oraz brak regularnego oczyszczania. Jakiekolwiek zaniedbania w tej kwestii prowadzą do nieustannego narastania warstw sadzy. Efekt jest łatwy do przewidzenia. Średnica przewodu kominowego przewodu ulega redukcji, co skutkuje mniejszym ciągiem i większym zużyciem stosowanego paliwa.

Co można zrobić w takiej sytuacji?

Kominiarz z Katowic zaleca przebudowę górnej części komina, ponieważ to ten element instalacji jest w największym stopniu narażony na niszczące działanie spalin. Inne rozwiązanie to montaż wkładu żaroodpornego poprzedzony frezowaniem powierzchni wylotu kominowego.

Frezowanie kominów – Katowice i okolice

Frezowanie kominów to nowoczesna technika, której celem jest rozwiercenie przewodu kominowego prowadzącego do poszerzenia jego średnicy.

W starych piecach działających na paliwo stałe znajduje się zazwyczaj przewód o niedostatecznie dużej średnicy. Nowoczesne urządzenia grzewcze na olej lub gaz wymagają natomiast dużego otworu. Jeśli piec nastąpi wymiana pieca przy zachowaniu poprzedniego przewodu, nastąpi osmalanie pieca i powolne gromadzenie się sadzy, co w każdej chwili grozi pożarem.

Frezowania kominów nie warto powierzać przypadkowym osobom.

Sprawdź zatem ofertę profesjonalnego kominiarza z Katowic. Umów się na pomiar albo zadzwoń i podaj jak najwięcej szczegółów. Specjalnie dla Ciebie opracujemy kosztorys niezbędnych napraw.

 

Ile kosztuje frezowanie kominów w Katowicach?

 

Cennik frezowania kominów jest uzależniony od wysokości budynku, a także średnicy przewodów kominowych. Na ceny usług kominiarskich wpływa również  specyfika zabudowy.

Firma kominiarska z tradycjami – dlaczego my?

Jeśli szukasz profesjonalistów z dużym doświadczeniem, dobrze trafiłeś! Lubimy się chwalić naszą długą historią i tradycjami, ale jednocześnie charakteryzuje nas nowoczesne podejście do naszych usług.

Oferujemy szeroki zakres usług w mieście Katowice. Kominiarz wykonuje takie prace jak:

  • frezowanie kominów,
  • szlamowanie kominów,
  • uszczelnianie kominów,
  • naprawa kominów,
  • montaż kominów,
  • ekspertyzy,
  • dozór,
  • roczne kontrole wentylacji mechanicznych i gazowych.

Świadczymy usługi kominiarskie na terenie całego kraju i za granicą. każdy problem staramy się rozwiązać w sposób kompleksowy. Gwarantujemy indywidualne podejście i konkurencyjne ceny w mieście Katowice. Kominiarz zaprasza!