frezowanie kominów
Kompleksowe usługi kominiarskie i kominowe
Jakieś wątpliwości? Zadzwoń!
692 936 076

Kominiarz Dolnośląskie

Przeglądy kominiarskie to nie tylko obowiązek regulowany polskim prawem, ale także kwestia bezpieczeństwa mieszkańców budynku. Sprawnie działający system kominowy gwarantuje prawidłową cyrkulację powietrza, a także skutecznie eliminuje z niego szkodliwe związki powstające w procesie spalania. Jeśli komin nie jest regularnie czyszczony, wówczas praca całego systemu zostaje zaburzona, co w konsekwencji może prowadzić do tragedii.

Jak wygląda przegląd kominiarski? Dolnośląskie i okolice

Kontrolę stanu przewodu kominowego może przeprowadzić tylko osoba z uprawnieniami mistrza kominiarskiego lub budowlanymi w odpowiedniej specjalności. Przeprowadzenie kontroli wymaga dużego doświadczenia i szerokiej wiedzy.

Chcesz mieć pewność, że Twoja instalacja działa poprawnie? Zaufaj fachowcom, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje, poparte stosownymi dokumentami.

Obsługujemy całe województwo dolnośląskie. Kominiarz z naszego zakładu przeprowadzi badanie techniczne przewodów dymowych, spalinowych i wentylacyjnych. Sprawdzi drożność i szczelność poszczególnych kanałów, a jeśli zajdzie taka potrzeba przeczyści i udrożni przewody kominowe. Gdy podczas kontroli okazuje się, że system nie działa prawidłowo, kominiarz diagnozuje usterki i doradza ścieżkę postępowania.

Jak często należy robić przegląd kominiarski?

Ustawa Prawo budowlane szczegółowo określa częstotliwość przeprowadzania kontroli stanu technicznego przewodów kominowych oraz instalacji gazowych. Prawo obliguje tym samym zarządców i właścicieli budynków do wykonania kontroli kominiarskiej minimum jeden raz do roku.

Jeśli do opalania jest stosowane paliwo stałe, takie jak węgiel lub koks, wówczas przewody kominowe należy czyścić cztery razy w roku. W przypadku paliwa ciekłego, takiego jak olej opałowy, kontrole są zalecane przynajmniej dwa razy do roku.

Zauważyłeś parujące okna, wilgoć, grzyb na ścianach albo dym w pomieszczeniu? To znak, że cyrkulacja powietrza nie jest prawidłowa. Wezwij kominiarza!

Wśród zakładów kominiarskich w dolnośląskim, cieszących się stałym zaufaniem klientów,  nasza firma od początku swojego istnienia zajmuje wyjątkową pozycję.

Frezowanie kominów – dolnośląskie

Frezowanie kominów to skuteczna metoda na poprawę wydajności instalacji grzewczej bez konieczności rozbierania konstrukcji czy burzenia ścian w budynku.

Starsze budynki bardzo często wymagają gruntownych remontów i modernizacji, podczas gdy ogrzewania stanowią często jeden z największych wydatków eksploatacyjnych. Sprawne funkcjonowanie instalacji grzewczej może znacząco zredukować koszty związane z utrzymaniem takich budowli. Zadbaj zatem o modernizację systemu ogrzewania.

Kominy w starych budynkach bywają nieszczelne lub wypełnione osadem szklistej sadzy, którą trudno usunąć podczas okresowego czyszczenia. Budowa nowego komina w istniejącym budynku to inwestycja wymagająca sporych nakładów czasu i pieniędzy, a także doświadczenia w demontażu.

Interesują Cię profesjonalne usługi kominiarskie? Dolnośląskie województwo to nasz rejon! Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić.

Wybierz firmę kominiarską z dolnośląskiego

Szukasz doświadczonej firmy kominiarskiej, która może się pochwalić nowoczesnym podejściem do wykonywanych usług? Sprawdź naszą ofertę na kompleksowe usługi kominiarskie.

Oferujemy frezowanie kominów, szlamowanie kominów, uszczelnianie kominów, naprawę  i montaż kominów. Jednocześnie udostępniamy ekspertyzy, prowadzimy dozór oraz roczne kontrole wentylacji mechanicznych i instalacji gazowych.

Siedziba naszej firmy jest zlokalizowana w stolicy województwa dolnośląskiego, ale usługi kominiarskie świadczymy na terenie całego kraju, a nawet poza jego granicami.  Ofertę skonstruowaliśmy w taki sposób, aby dla każdego klienta stanowiła wymierną pomoc.

Chcesz zadbać o sprawność instalacji? Skontaktuj się z naszym przedstawicielem. Na pewno znajdziemy rozwiązanie Twojego problemu.

Zapewnij bezpieczeństwo sobie i bliskim. Postaw na wysoką jakość, terminowość i konkurencyjne ceny. Wybierz usługi kominiarskie u profesjonalistów.