frezowanie kominów

Kompleksowe usługi kominiarskie i kominowe
Jakieś wątpliwości? Zadzwoń!
692 936 076

Frezowanie kominów

Frezowanie Kominów to nic innego jak mechaniczne zwiększenie średnicy komina (wewnętrznej części )  w celu poprawie ja jakości przepływu spalin.

Bardzo ważne jest aby frezowanie kominów przeprowadziła profesjonalna firma, ponieważ  według rozporządzenia ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji  użytkownik lokalu korzystający z przewodów i kanałów dymowych, spalinowych i wentylacyjnych może powierzać naprawę i konserwację tych urządzeń wyłącznie osobom posiadającym świadectwa kwalifikacyjne określone w odrębnych przepisach.

Oczywistym jest, że konserwację przewodów kominowych powinny przeprowadzać osoby posiadające świadectwa kwalifikacyjne (kominiarz) tak renowację jak i kontrolę po remoncie.

Poniżej zamieszamy najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi w zakresie frezowania kominów.

worker


Pytania i odpowiedzi

 1. Muszę rozebrać komin aby powiększyć średnice?

  Frez działa wewnątrz i usuwa materiał, który zalega wewnątrz komina. Specjalny frezy wewnątrz szlifuje komin, zwiększając tym samym wnętrze, bez konieczności rozbiórki komina.
 2. Będzie bałagan w mieszkaniu?

  Nie będzie! Wszystkie otwory w pokrywie komina gdzie przy okazji mógłby uciekł pył zostają zabezpieczone. Pył pozostaje wewnątrz komina, po zakończonej pracy pył zostaje usunięty i zabrany, wykorzystujemy często odkurzacz przemysłowy.
 3. Komin jest stary i osłabiony?

  Urządzenie jest przeznaczone do takich przewodów kominowych, frez kominowy zdejmuje tylko część ściany wewnętrznej, tak aby nie naruszyć zewnętrznej ścianie komina.
 4. Ile mogę zwiększyć komin?

  Może frezować nawet do 1/3 grubości ścianki komina. Na przykład, jeśli obecny wewnętrzny wymiar 15 cm komin i grubość ścianki komina wynosi 15 cm, można zwiększyć rozmiar wewnętrznego stosu do 25 cm. Nowa ściana wewnętrzna, ale nie jest idealnie gładka, więc średni wymiar wewnętrzny wynosi około 24 cm.
 5. Kto przeprowadza kontrolę?

  Kontrole po przeprowadzonych pracach wykonuje mistrz kominiarski
 6. Jak długo trwają prace?

  Czas ten zależy od właściwości zmielonego materiału i jego ilości. Średnia można obliczyć, że 1 godzinę jest frezowany 1-2 m komina.
 7. Jakie kominy można frezować ?

  Większość kominów które są budowane z cegły i betonu i te przewody można poddawać mechanicznemu frezowaniu. O pozostałych kominach decyduje technik.
 8. Kiedy frezowanie jest konieczne ?

  Jeśli trzeba zwiększyć wymiar wewnętrzny komina - np. poprawić komin lub podłączyć urządzenie do wyższej mocy niż w ramach obecnego komina, lub jeśli istniejący komin jest nieszczelny i trzeba zamontować wkład kominowy, lub uszczelnić masą plastyczną SKD .
 9. Co trzeba zapewnić, żeby można było frezować komin?

  Konieczne jest zapewnienie dostępu do komina na dachu - wszystkie prace są wykonane na głowicy kominowej. Konieczne jest, aby umożliwić kontrolę komina i obudowy komina na całej długości tak, aby objąć wszystkie otwory i sprawdzić czy istnieje przenikanie kurzu do pomieszczenia. Konieczny jest również dostęp do dolnej części komina.
 10. Czy opłaca się frezowania zamiast budowy nowego komina?

  Rozbiórka starawego komina , prace budowlane , budowa nowego przewodu przez wszystkie kondygnacje , utrata wewnętrznej przestrzeni, stracony czas, w większości przewodów kominowych budowa nowego przewodu kominowego jest nieopłacalna. .
 11. Co jeśli komin nie jest prosty?

  Załamania na przewodzie kominowym do 15/0 wykonuje się bez większych problemów Przewód kominowy można poddać frezowaniu nawet kiedy wykazuje załamania pod kontem 45/0 Konieczne jest otwarcie przewodu kominowego na wysokości tych załamań lub zastosowanie elastycznych systemów kominowych

Cena frezowania od

157 zł
metr bieżący

„Tak więc frezowanie jest dobrym rozwiązaniem.
Jest to skuteczny i sprawdzony sposób. Serdecznie polecam.”

signature

Tomasz Czarnik
mistrz kominiarski