frezowanie kominów

Kompleksowe usługi kominiarskie i kominowe
Jakieś wątpliwości? Zadzwoń!
692 936 076

Uszczelnianie kominów

Uszczelnianie kominów

W przypadku nieszczelnych przewodów kominowych o przekrojach lub budowie nie pozwalającej na zamontowanie tradycyjnych (stalowych) wkładów kominowych niekiedy ostateczną metodą pozostaje uszczelnienie ich wnętrza masą uszczelniającą SKD

Zastosowanie:

do renowacji przewodów kominowych i kanałów dymowych,  wentylacyjnych

Masa uszczelniająca SKD jest silikatową masą odporną na działanie wysokich temperatur i wytrzymałą na ścieranie. Służy do renowacji przewodów dymowych i wentylacyjnych.

Krótka charakterystyka

Wewnętrzna masa uszczelniająca SKD jest silikatową masą odporną na działanie wysokich temperatur i wytrzymałą na ścieranie. Służy ona do renowacji przewodów dymowych i wentylacyjnych.

YWRkPTgwMHg4MDB4ZmZmZmZm_src_103811-skd_schiedel masskorsten-masa-do-doszczelniania-kominow-opakowanie


Sposób nakładania

Z przewodu kominowego należy usunąć grube zanieczyszczenia takie jak zaprawa, kawałki cegieł, gruzu i sadzy. Prace te należy wykonywać przez odspajanie przy pomocy odpowiednich urządzeń (frezowanie), ręczne czyszczenie przy pomocy szczotek lub kontrolowane wypalenie sadzy przeprowadzone przez osobę mającą odpowiednie kwalifikacje. Po czyszczeniu, należy dokonać kontroli przekroju poprzez opuszczenie próbnika, który zlokalizuje ewentualne zwężenia, podlegające dalszej korekcie.

Bezpośrednio przed przystąpieniem do renowacji otwory w kominie (wyczystkę, przyłącze spalin) należy zabezpieczyć przed wypłynięciem masy na zewnątrz. W następnej kolejności komin należy zwilżyć wodą. Nanoszenie prowadzi się przy pomocy gąbki umieszczonej pomiędzy gumowymi płytkami. Jest ona podnoszona od wyczystki przewodu kominowego w górę przy pomocy ręcznej windy linowej. Podczas podnoszenia od strony wylotu należy stale uzupełniać masę uszczelniającą.

Szybkość podnoszenia zależy od przekroju i szorstkości konkretnego przewodu kominowego. Zależnie od stopnia zużycia kanału proces ten musi być powtarzany 2-3 razy. Uszczelnianie wykonywać w temp. powyżej 3oC. Komin można oddać do użytku po około 24 godzinach w zależności od temperatury otoczenia.

Szczególne właściwości:

  • silikatowa
  • odporna na wysokie temperatury
  • wytrzymała na ścieranie
  • do kominów współpracujących z kotłami na węgiel i koks
  • do kanałów wentylacyjnych

Zastosowanie

Masa uszczelniająca typu SKD jest przeznaczona do renowacji przewodów kominowych odprowadzających spaliny z urządzeń grzewczych na paliwo stałe w zakresie temperatur pomiędzy 200-5000C oraz kanałów wentylacyjnych wykonanych z cegły lub betonu zgodnie z poniższą tabelą.

Cena uszczelniania od
180 zł
metr bieżący

signature

Tomasz Czarnik
mistrz kominiarski